5.Pomoc dla Agnieszki – oczka Agnieszki uratowane, a my dalej wspieramy tę rodzinę

Agnieszka Mokrzycka ma 4 lata. Od 3,5 roku, choruje na nowotwór obu oczek. Po nieudanym leczeniu w Odessie lekarze rekomendowali usunięcie gałek ocznych, obecnie dziewczynka leczy się w niemieckiej klinice okulistycznej, w Essen. Po wielu zabiegach, Agnieszka w niewielkim stopniu widzi, a choroba nie postępuje. Dziecko, regularnie, kilka razy w roku, musi poddać się kontroli w Essen. Samo leczenie opłaca warszawska fundacja ,,Expatria”, my pomagamy w sfinansowaniu przejazdów do Niemiec i kosztów wizowych. Niezasobni rodzice, nie są w stanie sami pokryć tychże kosztów. Jeśli ktoś chciałby pomóc Agnieszce, prosimy o wpłaty na nasze konto, z dopiskiem – ,,Agnieszka Mokrzycka”.

Marzec 2015 – Agnieszka ma 7 lat, chodzi do szkoły dla niewidomych we Lwowie; jej młodszy brat Staszek ma 4 latka) Chcemy nadal wspierać rodzinę Mokrzyckich. Julia [mama dzieci] nie pracuje, Rościsław [ojciec] pracuje dorywczo….

4.Pomoc dla Pallotynek

pallotynkiSiostry Pallotynki z Żytomierza, prowadzą dom katechetyczny i świetlicę. Pod swą opieką mają zarówno dzieci – głównie z rodzin ubogich, a także osoby starsze. Dla Polaków, żyjących poza granicami, to często właśnie parafie łączą z polską kulturą, językiem i historią. Żytomierskie Pallotynki, pracują w bardzo trudnych warunkach – nie mają żadnych materialnych możliwości na przeprowadzenie remontu domu, który od podstaw był źle zbudowany. Przeciekający dach, wilgoć, cienkie ściany, to tylko niektóre z problemów. Ostatniej zimy, temperatura w pomieszczeniach, mimo ogrzewania, nie przekraczała 10 stopni. Jeśli ktoś będzie chciał pomóc Pallotynkom z Żytomierza, prosimy o wpłaty na nasze konto, z dopiskiem – ,,Żytomierz”