11.Uratujmy życie Romkowi

Romek Kaławaj ma 2,6 roku; pochodzi z Czyszek k.Mościsk. Urodził się zdrowy. Po pewnym czasie wykryto u dziecka bardzo rzadką chorobę – zespół moyamoya, powodujący niedrożność dużych tętnic wewnątrzczaszkowych, co prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego. Choroba, spowodowała u dziecka dwukrotnie udar mózgu i krwotok. W ostatnich dniach, chłopiec stracił wzrok. Jedyna szansa dla Romka, to operacja w Bostonie. Jej koszt – 100 tys. dolarów.

Pomoc dla Romka, prosimy kierować na nasze konto, z dopiskiem – ,,Romek Kaławaj”

10.Pomoc dla Agnieszki-zbiórka zakończona

Agnieszka Basza ma 18 lat. Pochodzi z Mościsk, z wielodzietnej rodziny. Mama jest pielęgniarką, ojciec – bezrobotny. Agnieszka studiuje na I roku pielęgniarstwa w PWSZ w Sanoku. Nie jest w stanie samodzielnie pokryć kosztów opłat, związanych z utrzymaniem w Polsce. Nie otrzymuje stypendium.

Jeśli ktoś chciałby pomóc Agnieszce w kontynuowaniu nauki, prosimy o wpłaty na nasze konto, z dopiskiem – ,,Agnieszka Basza”

9.Pomoc dla pani Zofii i jej syna – pomoc stała

Panią Zofię i pana Jerzego – syna pani Zofii, poznaliśmy w lutym 2013 roku. Mieszkają we Lwowie, w okolicach Wysokiego Zamku, w starej kamienicy. Pani Zofia ma 87 lat; sama opiekuje się bardzo chorym synem (wylewy, wymienione żyły, sparaliżowana lewa strona). Jerzy porusza się z wielką trudnością i tylko po domu. Chorego czeka kolejna, kosztowna operacja naczyniowa – sztuczne żyły skróciły się. Pani Zofia również potrzebuje leki – jest po operacji onkologicznej, ma wiele innych schorzeń. Przed chorobą, pan Jerzy był przewodnikiem wycieczek po Lwowie i okolicach. Doskonale zna historię Kresów – tę prawdziwą. Rdzenni Polacy, patrioci, doskonale mówiący po polsku.

Jeśli ktoś chciałby pomóc pani Zofii i jej synowi, prosimy o wpłaty na nasze konto, z dopiskiem – ,,Pani Zofia”

14 listopad – na subkoncie jest 400zł 26 listopad  – środki w całości przekazane do Lwowa 12 styczeń – na subkoncie jest 1000zł 20 styczeń – środki w całości przekazane do Lwowa / Jurkowi potrzebna jest codzienna rehabilitacja, także leki oraz pampersy…  19 luty – na subkoncie jest 500zł 29 kwiecień – na subkoncie jest 510zł i środki w całości przekazujemy do Lwowa