162.Pomoc dla Danuty i Jadwigi; pomoc stała oraz pomoc w spłacie długu; Łuck / Połonne-zbiórka na rzecz Jadwigi-zakończona

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla dwóch Polek – 80-letniej Danuty Koleśnik z Łucka – tę osobę obejmujemy pomocą stałą i 65-letniej Jadwigi Sokołowskiej – Bihun z PołonnegoJadwiga w kwietniu br przeszła operację usunięcia kamieni w woreczku żółciowym. Suma jaka potrzebna była na operację, pobyt w szpitalu, zakup leków to 7000 uah – ok. 1 tys zł.  Kilka miesięcy wcześniej przeszła operację naczyniową. W rozmowie z nami powiedziała – ,, u nas każdy trzyma to zawiniątko na wypadek śmierci, a jak przychodzi choroba, zawiniątko się otwiera i śmierć na chwilę trzeba odłożyć na później,, Środki z zawiniątka Jadwigi w całości zostały wykorzystane na usunięcie żylaków. Kiedy konieczną okazała się kolejna operacja, chora musiała pieniądze pożyczyć u kilku znajomych. Jadwiga do emerytury pracowała na poczcie i dziś ma standardową pensję. Kwota 7 tys uah jest dla niej nierealna do odłożenia. Danuta od kilkunastu lat jest na emeryturze, a trzy lata temu sprzedała swoje mieszkanie, by ratować chorego na białaczkę zięcia – potrzebne było leczenie drogie i natychmiastowe, na Ukrainie w najmniejszym nawet stopniu nierefundowane. Zamieszkała u córki. Danuta choruje na ciężką astmę. Co miesiąc wykupuje leki / m.in. Spiriva / o wartości ok. 1700 uah – ok. 250zł czyli sumie bliskiej wartości comiesięcznej emerytury.  Chora szukała pracy by zarobić dodatkowe kopiejki, jednak w wieku 80 lat o taką bardzo trudno. Polka z Łucka poprosiła nas również o aparat do mierzenia ciśnienia. Nigdy takiego nie miała, a byłby dla niej bardzo przydatny. Jeśli ktoś chciałby pomóc tymże osobom, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem ,,Danuta i Jadwiga,, lub ze wskazaniem jednej z Polek.

Subkonto 20 majDanuta – 200zł; Jadwiga – 200zł / 21 maj Danuta -1000zł; Jadwiga – 1000zł – środki dla Jadwigi zebrane w całości