163.Pomoc dla Eliasza; Berdyczów [żytomierskie]

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla 21-miesięcznego Eliasza Ratusznego.  Dwa dni temu dziecko wypadło z dziewiątego piętra. Chłopiec jest bardzo żywym i ,,ciekawskim,, dzieckiem. W piątek rano mama wyszła na moment do kuchni, wystarczyła chwila nieuwagi – Eliasz wdrapał się na szafkę, stamtąd na parapet i wydarzyła się tragedia. Chłopczyk upadł na klomb kwiatowy, jedyny taki na podwórku. Zanim stracił przytomność, próbował jeszcze wstać. Obok, na przystanku stała grupa ludzi, w tym lekarka, która natychmiast rozpoczęła akcję ratunkową, zaraz też przyjechało wezwane pogotowie, którego siedziba jest w pobliżu. Zrozpaczona mama jadąc z synkiem w karetce sama straciła przytomność i w tym stanie znajdowała się kilka godzin.

Dziecko jest w stanie krytycznym, ale stabilnym; wczoraj zostało przewiezione do Żytomierza.  Ma pękniętą czaszkę, wstrząs mózgu, złamaną rączkę i obojczyk – tyle wiadomo na dziś. Eliasz jest w śpiączce farmakologicznej.  Obecnie koszty hospitalizacji – 1 doba – przewidziane są na 1500 uah – ok.214zł. Rodzice dziecka są niezasobni. Mama wcześniej pracowała na 1/2 etatu jako pielęgniarka, ojciec dorywczo u gospodarzy na wioskach. Eliasz jest prawnukiem naszych podopiecznych – Bronisławy i Wiktora Kamińskich. Jeśli ktoś chciałby pomóc Ratusznym, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem – ,,Eliasz,,

Pomoc dla Alka i Nazara

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla naszych podopiecznych – Alka Kopijko z Kołomyi oraz Nazara Bulicza z Szepetówki.

alek

Dla 13-letniego Alka – jak w roku ubiegłym i wcześniej – bardzo pomocna byłaby kolejna rehabilitacja. Każdy kolejny kurs jest dla chłopca niezwykle ważny i efektywny. Rezultaty widoczne są przez długi czas – zdecydowanie lepsza motoryka, dużo mniejsza ilość ataków epilepsji, także bronchit w porze jesienno-zimowej nie jest tak mocno uciążliwy.  Koszt 8-dniowego kursu w sanatorium w Jaremczy /Karpaty/ wraz z opiekunem – to 12 880 uah – ok. 1840zł. Początek turnusu planowany jest na 1go sierpnia.

nazar

13-letni Nazar cały czas jest karmiony poprzez  specjalną sondę – jest to Peg Kangaroo, który co jakiś czas musi być wymieniany. Ostatnio fundacja pomogła w zakupie tychże sond w 2016r. Od tego czasu rodzice w miarę możliwości kupowali pegi we własnym zakresie. Ponieważ ostatnio doszły dodatkowe procedury rehabilitacyjne/lecznicze w Kijowie – Bulicze zwrócili się z prośbą o pomoc w zakupie dwóch ww sond. Ich koszt w tej chwili  to blisko 600zł za dwie sztuki – jest to ok. 4200 uah – suma dla nich bardzo wielka. Nazar codziennie ma godzinny masaż, przyjmuje też na stałe leki, m.in. sirdalud, leki p/epilepsji, potrzebne są pampersy, itp; co jakiś czas musi być hospitalizowany – a wszystko to jest pełnopłatne.

Jeśli ktoś chciałby pomóc chłopcom, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem – ,,Alek Kopijko,, lub ,,Nazar Bulicz,,

Pomoc dla Wiktora

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla Wiktora Kamińskiego z Berdyczowa. Wiktor przeszedł w maju operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Wiktor choruje na cukrzycę, ma amputowaną nogę, stąd sama operacja jak i leczenie pooperacyjne wiążą się z większymi kosztami. Na operację, opłaty dla lekarzy,  mrt, leki/antybiotyki po operacji – Kamińscy wydali 6600 uah – ok. 950zł. Jest to dla nich bardzo wielka suma / jak zazwyczaj pożyczona /. Żona Wiktora w kwietniu uległa wypadkowi – mocno uszkodzony kręgosłup – szpital, gorset, co również wiązało się z koniecznością pożyczenia środków…

Subkonto 4 czerwiec 200zł / 10 czerwiec 300zł / 12 czerwiec 500zł / 13 czerwiec 550zł