162.Pomoc dla Danuty z Łucka i Danuty ze Lwowa-pomoc stała

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla dwóch Polek – 80-letniej Danuty Koleśnik z Łucka  oraz 59-letniej Danuty Buczackiej ze Lwowa..  Danuta Koleśnik od kilkunastu lat jest na emeryturze, a trzy lata temu sprzedała swoje mieszkanie, by ratować chorego na białaczkę zięcia – potrzebne było leczenie drogie i natychmiastowe, na Ukrainie w najmniejszym nawet stopniu nierefundowane. Zamieszkała u córki. Danuta choruje na ciężką astmę. Co miesiąc wykupuje leki / m.in. Spiriva / o wartości ok. 1700 uah – ok. 250zł czyli sumie bliskiej wartości comiesięcznej emerytury.  Chora szukała pracy by zarobić dodatkowe kopiejki, jednak w wieku 80 lat o taką bardzo trudno. Polka z Łucka poprosiła nas również o aparat do mierzenia ciśnienia. Nigdy takiego nie miała, a byłby dla niej bardzo przydatny. Danuta Buczacka od kilku lat jest na rencie, a do niej pracowała w sklepie papierniczym. Ze względu na postępujące zaniki pamięci – musiała z pracy zrezygnować. Dopiero niedawno lekarze sprecyzowali diagnozę – Alzheimer. Danuta na stałe musi przyjmować leki. Oprócz tych z grupy inhibitorów, przyjmuje też leki kardiologiczne; koszt w skali miesiąca to ok.1500 uah – ok 215zł. Danuta mieszka z córką, która również choruje. Renta nie wystarcza na wykupienie leków. Bez nich Danuta traci zupełnie kontakt z rzeczywistością.  Jeśli ktoś chciałby pomóc tymże osobom, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem ,,Danuty,, lub ze wskazaniem jednej z Polek.

Subkonto 20 majDanuta Koleśnik- 200zł; Jadwiga – 200zł / 21 maj Danuta Koleśnik -1000zł; Jadwiga – 1000zł – środki dla Jadwigi zebrane w całości / 23 maj Danuta Koleśnik 1030zł / 24 maj Danuta Koleśnik- do Łucka przekazano 250zł; subkonto Danuty Koleśnik – 750zł; Jadwiga – 1000zł przekazane do Połonnego / 12 czerwiec 120zł – cena ciśnieniomierza przekazanego Danucie Koleśnik; subkonto-Koleśnik 630zł / 24 czerwiec  150zł przekazane do Łucka; stan subkonta – Koleśnik – 480zł / 25 czerwiec 100zł – Buczacka / 4 lipiec Danuta Buczacka -100zł – środki przekazane do Lwowa / 2 sierpień Buczacka 150zł; Koleśnik 480zł / 5 sierpień środki przekazane – 150zł -Buczacka; 160 zł Koleśnik; stan subkonta – Koleśnik – 320zł / 7 sierpień 420zł

18 czerwiec Danuta Koleśnik otrzymała już ciśnieniomierz, za który serdecznie dziękuje!

W pierwotnej wersji – Wpis nr162 – koncentrował się na pomocy dla Jadwigi Sokołowskiej -Bihun z Połonnego/pomoc w spłacie długu za leczenie oraz dla Danuty Koleśnik z Łucka. Po zebraniu środków na rzecz p.Bihun, osoba ta ustąpiła miejsce Danucie Buczackiej ze Lwowa.

Podziękowanie od Jadwigi Sokołowskiej-Bihun

Jedna myśl nt. „162.Pomoc dla Danuty z Łucka i Danuty ze Lwowa-pomoc stała”

1. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Mazurkiewiczowi, Panu Witoldowi Kopeciowi, Panu Ludomirowi Lasockiemu, Ofiarodawcy, który pragnie pozostać anonimowy, Panu Januszowi Tchórzewskiemu, Panu Krystianowi-dwukrotnie za pomoc materialną, przekazaną na rzecz Danuty Buczackiej i Danuty Koleśnik oraz Jadwigi Sokołowskiej / zbiórka początkowa /