21.Pomóżmy Michałowi [Worosów, lwowskie]

Michał Łopuszański ma 32 lata, mieszka we wsi Worosów, okręg Jaworów, 15 km od Lwowa. Zator w żyle szyjnej, spowodował u Michała udar DSCN4623mózgu – marzec br. Pózna diagnoza spowodowała martwicę komórek mózgowych. Konieczna była operacja, w czasie której usunięto obumarłą część mózgu. Rodzice Michała, by ratować syna i zapłacić za operację ratującą życie – jej koszt 4 tys. euro –  zapożyczyli się, a potem zaczęli wyprzedawać dobytek.  Dziś Michał ma sparaliżowaną lewą stronę, prawie się nie porusza i nie mówi. Michałowi potrzebna jest rehabilitacja przynajmniej raz na dwa miesiące – jej koszt to 10 tys. UAH – ok. 4 tys.zł, która może przywrócić choć częściową sprawność. Potrzebne są też leki. Jeśli ktoś chciałby pomóc Michałowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Michał Łopuszański” W styczniu br odwiedziliśmy Michała i jego rodzinę w Worosowie. Chory czekał na miejsce w lwowskim szpitalu, gdzie ma przejść kursy rehabilitacji. Przed naszym wyjazdem do Polski, Michał trafił na oddział neurologii w szpitalu na Czechowa. Rozpoczął rehabilitację, a także ćwiczenia z lekarzem logopedą – 1 godzina ćwiczeń [ćwiczenia zalecono codziennie] kosztuje 75 UAH, czyli okolice 30zł. Michałowi potrzebny też jest Elektrostymulator TENS+EMS – cena ok.370 zł, a także sprzęt, wspomagający motorykę. Lwowski lekarz, zaprzyjaźniony z naszą fundacją – dr Dworakiewicz, daje duże szanse na powrót Michała do samodzielności; jest też nadzieja, że Michał zacznie mówić. Ludzi dobrej woli prosimy o dalszą pomoc – stała rehabilitacja, leki i sprzęt medyczny – dla tego młodego Polaka. Więcej w podtytule – Aktualnie – pomoc dla Michała

3 myśli nt. „21.Pomóżmy Michałowi [Worosów, lwowskie]”

  1. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali i przekazują środki, potrzebne na leczenie Michała. Dziękujemy przede wszystkim w imieniu wdzięcznych rodziców Michała.

  2. W sumie przekazaliśmy rodzicom Michała 3360 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przekazali pomoc materialną na rzecz chorego Polaka.

  3. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Dobrodziejom, którzy przekazują pomoc dla Michała. Ostatnio wysłaliśmy do Worosowa Elektrostymulator, stymulujący sparaliżowaną stronę, ciśnieniomierz oraz potrzebne leki i witaminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *