Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla Stanisławy Medlakowskiej (rocznik 1953 ). Cztery miesiące temu Stanisława zaczęła odczuwać silny ból i widoczną utratę sprawności prawej ręki; było to na tyle poważne, że nie mogła wykonać najprostszych czynności – każdy ruch powodował cierpienie. Badania wykazały, że został uszkodzony stożek rotatorów ( element barku i ramienia ), a stało się to prawdopodobnie podczas wielomiesięcznej opieki nad leżącą mamą. Przepisywane zastrzyki i leki nie przynosiły poprawy sprawności ręki, ani ulgi w bólu. W ostatnim czasie Stanisława znalazła specjalistę traumatologa w Chmielnickim, który po bardziej precyzyjnych badaniach stwierdził, że konieczna jest operacja, która może rękę uratować. Jej koszt to 20 tys uah – ok. 2700 – 2800 zł – zależnie od kursu. Jak zazwyczaj, chory musi pokryć wszystkie koszty samodzielnie. Termin zabiegu został wstępnie wyznaczony na 21 wrzesień, choć nie jest on ostateczny. Stanisława do emerytury pracowała na bazarze, dziś jej pensja to 2100 uah – niecałe 300zł.  Jeśli ktoś chciałby pomóc tejże Polce, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem ,,Stanisława,,.

Subkonto 7 wrzesień 200zł / 8 wrzesień 300zł / 11 wrzesień 550zł / 21 wrzesień przekazano 430zł; stan subkonta – 120zł / 26  październik środki przekazane – rehabilitacja

15 wrzesień Stanisława czuje się lepiej po serii zastrzyków; 16go września lekarz ostatecznie zadecyduje, czy konieczna jest operacja, czy zastrzyki mogą od niej uchronić / 18 wrzesień dwa dni temu w Czerniowcach został wykonany zabieg, mający uchronić przed operacją; jego koszt 3150 uah – ok.450zł; w najbliższych dniach Stanisława rozpocznie rehabilitację; nasza podopieczna jeszcze nie zna jej kosztów, itp

Czerniowce

Dnia 24 września 2020 08:56 Станислава Медляковская </adres mailowy/> napisał(a): ,,Serdecznie dziękuję za udzieloną mi pomoc finansową. Teraz próbuje znalezc dobrego reabilitologa. Dziękuję bardzo! Pozdrawiam. Stanisława,,