22.Pomoc dla Szepetówki [chmielnickie] – szczególnie ważna-pomoc stała

DSCF6922Aktualizacja VII/2017 – Nasi podopieczni w Szepetówce – 2017 – to m.in. 86-letnia Stanisława Wierzbicka / Kazachstan/ – przekazujemy jej leki kardiologiczne,maści, żywność; Ponad 80-letnia Lila Karpińska /Kazachstan/ – widzi tylko w 5% – przekazujemy krople okulistyczne, żywność, pomoc materialną; 80-letnia Halina Strotyńska – Polka żyjąca w bardzo trudnych warunkach – przekazujemy żywność, leki, odzież, obuwie, pomoc materialną; 78-letnia Wiktoria Dzierżyńska – Polka żyjąca w sowieckim akademiku, z bardzo niską rentą – przekazujemy żywność, leki, odzież; Blisko 90-letnia Leokadia Szpaczyńska – przekazujemy żywność oraz leki; Aniela i Włodzimierz Szajnocha – Włodzimierz po ciężkiej operacji kardiologicznej, przekazujemy głównie leki sercowe, także żywność; Wanda Święcicka / Kazachstan / – przekazujemy leki astmatyczne, żywność, odzież; Nie ma już Rozalii i Leona Górskich, Genowefy i Ludwika Tyszkiewiczów, Feliksy Jakubowksiej, Marii Jaworskiej, Zofii Andruszenko, Dominiki Andrusiewicz. Szepetówka oddalona ponad 300km od Lwowa, woj chmielnickie /Chmielnicki dawny Płoskirów/.  Do Szepetówki po wojnie przyjeżdżali Polacy – zesłańcy do Kazachstanu i na Syberię. Wspieramy też Polaków żyjących w okolicznych wioskach – Czerwony Kwiat – rodzina Zabłockich, Grudniawka – rodzina Rogowskich.

Jeśli ktoś chciałby pomóc rodakom na Wołyniu, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Szepetówka”

22 grudnia – na subkoncie jest 200zł

6 myśli nt. „22.Pomoc dla Szepetówki [chmielnickie] – szczególnie ważna-pomoc stała”

1. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Wójcik za pomoc, przekazaną na konto fundacji.
    Wykorzystaliśmy ją na zakup pampersów dla p.Izydora Tyszkiewicza z Szepetówki.

2. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi oraz Pani Joannie Koczorowskiej-Pawlak, za pomoc materialną, przekazaną na rzecz naszych podopiecznych, żyjących w Szepetówce

3. Serdeczne podziękowanie tym, którzy pomagają rodakom, żyjącym w Szepetówce na Wołyniu. Dziękujemy za pamięć o nich, za dobroć, za serce. Dziękujemy darczyńcom za pomoc materialną w imieniu wszystkich, do których docierają leki, żywność i inne poprzez Fundację dr Mosinga. Bóg zapłać!!! Życzymy Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok, zdrowia i wszelkiej pomyślności!!
    Walentyna Pasiecznik, prezes Związku Polaków w Szepetówce

4. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi za pomoc materialną, przekazaną dla Polaków żyjących w Szepetówce. Dziękujemy za życzliwość okazywaną naszym podopiecznym, tak ważną w przypadku tych, którzy żyją daleko od polskiej granicy.

5. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Hoksa za pomoc materialną, przekazaną na rzecz rodaków, żyjących w Szepetówce)

6. Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Supińskiemu za pomoc materialną, przekazaną na rzecz Polaków żyjących w Szepetówce