44.Pomóżmy Romie, Kołomyja (stanisławowskie) – zbiórka zakończona

24-letnia Roma Makołowicz z Kołomyi jest w drugim miesiącu ciąży. Z dnia na dzień znalazła się w szpitalu w Kijowie z powodu bardzo silnego bólu, jak się okazało spowodowanego dużymi torbielami. By uratować dziecko, konieczna jest operacja – usunięcie guzów. Cena zabiegu w Kijowie, to ok.15 tysięcy UAH, czyli ok. 4 tysięcy złotych. W obecnej sytuacji na Ukrainie, kwota ta jest dla młodej Polki i jej męża – ogromna.  Do tej pory Roma wydała 3 tysiące UAH na niezbędne leki [fundacja dysponuje zeskanowanymi paragonami]. Roma nie może liczyć na wsparcie bliskich; ojciec pracuje dorywczo, a mama założyła nową rodzinę, gdy dziewczynka miała 1 rok. Wychowywał ją tato. Jeśli ktoś chciałby pomóc Romie, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Roma Makołowicz”.

10 wrzesień 2014  Operacja stanowi zagrożenie dla życia Romy jak i dziecka. Roma ze szpitala w Stanisławowie wróciła do Kołomyi. Pomoc materialna potrzebna jest na zakupione leki oraz na kolejny pobyt Romy w szpitalu – zarówno poród jak i wszystkie związane z nim procedury są odpłatne. Pacjent płaci też za każdy dzień pobytu w szpitalu. Dotychczasowe koszty, jakie poniosła Roma – hospitalizacja, leczenie i potrzebne leki, to ok. 700 euro (szpitale na Ukrainie nie wystawiają pacjentowi rachunków). Koszty związane z porodem – cesarskie cięcie – to ok.650 euro.

Luty 2015 u Makołowiczów urodziła się zdrowa córeczka – Ola)

Lipiec 2018 nasza Ola)

 

Jedna myśl nt. „44.Pomóżmy Romie, Kołomyja (stanisławowskie) – zbiórka zakończona”

  1. Serdecznie dziękujemy Pani Dominice Lisieckiej, Panu Radosławowi Rudzińskiemu i ,,Pustyni w mieście,, , Panu Michałowi Blicharczykowi, Pani Agnieszce Janczewskiej, Panu Przemysławowi Stawickiemu, Panu Grzegorzowi Borowskiemu, Pani Agnieszce Nizioł za pomoc materialną, przekazaną na rzecz Romy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *