52.Pomóżmy pani Katarzynie – okulistyka; Lwów – zbiórka zakończona

DSCF8997Pani Katarzyna Łezkił to jedna z naszych pierwszych podopiecznych. Poznaliśmy panią Katarzynę, kiedy jej wnuk chodził do początkowych klas polskiej szkoły, dziś Andrzej kończy Politechnikę. W 2013 roku zmarł syn pani Katarzyny. Również w 2013 roku, blisko 80-letnia Polka przeszła operację lewego oka – katarakta. Rodzina żyła z jednej pensji – chorego na epilepsję syna, a drugą po części, pani Katarzyna odkładała na zabieg. Teraz nierealnym jest, by na Ukrainie cokolwiek odłożyć. Szaleńcze ceny na produkty i leki, niska wartość hrywny, sprawiają, że ludzie nie mają możliwości żadnego ruchu. Będąc we Lwowie w lutym, rozmawialiśmy z okulistą opiekującym się panią Katarzyną i lekarz sugeruje, że aby zachować wzrok w prawym oku, konieczna jest operacja w tym roku. Jej koszt na Ukrainie to pomiędzy 10  a 15 tys hrywni, czyli obecnie – ok. 1500 – 2000zł, zależnie od czasu pobytu w szpitalu. Samotna rencistka, z miesięczną pensją 1000 hrywni, nie jest w stanie sama zapłacić za zabieg. Jeśli ktoś chciałby pomóc pani Katarzynie, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Katarzyna”

14 V – na subkoncie pani Katarzyny jest 1300 zł. Czekamy na decyzję lekarza o terminie zabiegu

27 V – środki zgromadzone na subkoncie wystarczą na operację, która odbędzie się w lipcu lub sierpniu br. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali pomoc dla pani Katarzyny)

1 lipiec – będąc we Lwowie, przekazaliśmy pani Katarzynie pieniądze na operację oka; ma być ona wykonana do sierpnia; pani Katarzyna serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy pomogli jej uratować wzrok!

5 komentarzy do “52.Pomóżmy pani Katarzynie – okulistyka; Lwów – zbiórka zakończona”

1. Serdecznie dziękujemy Panu Eugeniuszowi Truchlowi, za pomoc materialną, przekazaną na operację okulistyczną pani Katarzyny.

2. Serdecznie dziękujemy Panu Eugeniuszowi Truchlowi, za pomoc materialną, przekazaną na leczenie – operację pani Katarzyny

3. Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Rohatyńskiej, Pani Teresie Guzowskiej, Pani Lidii Worobiej oraz Państwu Małgorzacie i Robertowi Góreckim, za pomoc materialną, przekazaną na operację pani Katarzyny

4. Serdecznie dziękujemy Panu Eugeniuszowi Truchlowi za pomoc materialną, przekazaną na operację okulistyczną pani Katarzyny

5. Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Rohatyńskiej za pomoc materialną, przekazaną na operację okulistyczną pani Katarzyny