57.Pomoc dla pani Wandy – Kijów – zbiórka zakończona

IMGP367771-letnia Wanda Siejwa-Osipienko mieszka w Kijowie, a urodziła się w czasie wojny w Niemczech. Po wojnie kilka lat mieszkała z rodzicami w Suwałkach, skąd pochodził ojciec Wandy – Dominik Siejwa. Potem rodzina wyjechała do Kijowa. W Kijowie, należącym wówczas do ZSRR, maleńka Wanda została Walentyną , tak zadecydowała mama – dla bezpieczeństwa dziecka. Pani Wanda niedawno dostała skierowanie na operację kręgosłupa – koszt jej w przedziale – 8 – 10 tys zł – ok. 60 tys UAH – ok. 60 emerytur [operacja pełnopłatna]. Chora obawia się operacji, lekarze nie gwarantują, że po niej pani Wanda będzie mogła chodzić, tak więc na razie zarekomendowano kurację lekiem Structum oraz rehabilitację – jej miesięczny koszt na Ukrainie to ok. 5-6 tys UAH czyli ok. 1000 zł. Poza tym nasza podopieczna stale przyjmuje leki kardiologiczne – Nebilet i inne oraz preparaty wapniowe. Pani Wanda już nie wychodzi z domu, a po mieszkaniu chodzi z kulami… Pięciokrotna podwyżka cen gazu, wzrost opłat czynszowych i cen żywności, to dla samotnych emerytów i rencistów sytuacja dramatyczna. Jeśli ktoś chciałby pomóc Polce z Kijowa, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem – ,,Wanda”

grudzień – serdecznie dziękujemy za pomoc przekazywaną na rzecz pani Wandy; regularnie przekazujemy jej leki kardiologiczne, witaminy – w tym stale – oczy, na prośbę pani Wandy – kupiliśmy aparat do mierzenia ciśnienia

kwiecień – zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla pani Wandy – potrzebny jest lek Structum [kręgosłup] – kuracja 140zł – lek, który pozwala pani Wandzie chodzić

13 kwiecień – na subkoncie jest 100zł – środki wykorzystane na zakup leków

8 myśli nt. „57.Pomoc dla pani Wandy – Kijów – zbiórka zakończona”

1. Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Cierpiałowi za pomoc materialną, przekazaną na leczenie pani Wandy

2. Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Cierpiałowi za pomoc materialną, przekazaną na rzecz pani Wandy