72. Pomóżmy Stasi – okulistyka, Lwów – zbiórka zakończona

73-letnia lwowianka  – Stasia Nowosad.  Absolwentka bibliotekoznawstwa, poetka, przed przejściem na emeryturę – pracownik Stasia Nowosadlwowskiego Ossolineum, a także Instytutu Epidemiologii i Bakteriologii laboratorium dr Mosinga. Niezwykle skromny i szlachetny człowiek, osoba samotna. Kilka lat temu, Stasia przeszła zabieg usunięcia zaćmy na lewym oku. Podczas naszego wrześniowego pobytu we Lwowie, dowiedzieliśmy się, że okulista zalecił operację drugiego oka, które jest coraz słabsze. Na Ukrainie są to zabiegi nierefundowane, za które pacjent musi zapłacić w 100% sam. Przewidywany koszt zabiegu – ok. 2 tys złotych. Miesięczna emerytura naszej podopiecznej wynosi ok. 200zł. Jeśli ktoś chciałby pomóc tejże lwowiance, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Stasia Nowosad”

23 listopad – na subkoncie Stasi jest 1400 zł; zebrane pieniądze przekażemy do Lwowa najbliższą okazją; prawdopodobnie w 2016 roku zabieg usunięcia zaćmy ma być droższy; Stasia już wie, że są pieniążki i stara się o ustalenie terminu zabiegu

2 grudnia – na subkoncie Stasi jest 1600zł, 1400 – już przekazaliśmy do Lwowa, pozostałą kwotę przekażemy w najbliższych dniach. Zabieg zaplanowany jest na 23-go grudnia. Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali pomoc na rzecz Stasi)

7 myśli nt. „72. Pomóżmy Stasi – okulistyka, Lwów – zbiórka zakończona”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *