73. Pomóżmy siostrze Irenie – okulistyka – Mohylów Podolski [winnickie] – potrzebne środki na laser-zbiórka zakończona

Siostra Irena Mikulińska urodziła się w 1965 r. w Mohylowie Podolskim. Należy do zakonnego zgromadzenia bezhabitowego Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi, popularnie nazywanego ss Honoratkami.  W ostatnich latach pracowała w Caritas archidiecezji Kijowsko-Żytomierskiej, w Jabłunicy w Karpatach, a także w Wyższym Seminarium Duchownym w Worzeli k.Kijowa.  My – tę  pogodną i skromną osobę poznaliśmy kilka lat temu  – we Lwowie.  Wczoraj dowiedzieliśmy się, że s.Irena cierpi na poważne schorzenie. Podczas badania okulistycznego usłyszała diagnozę – katarakta obydwu oczu, retinopatia nadciśnieniowa, zapalenie naczyniówki i siatkówki prawego oka.  By zatrzymać postępującą chorobę, siostrze Irenie zalecono leczenie w klinice okulistycznej w Kijowie, dwa razy w roku – najbliższa wizyta połączona jednocześnie z leczeniem – planowana jest na koniec października. Koszt jednego kursu – 3800 hrywni – ok.670zł. Dla przeciętnego obywatela Ukrainy – w obecnej sytuacji wzrastających cen na wszystko – jest to suma nie do udźwignięcia.  Jeśli ktoś chciałby pomóc s.Irenie, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Irena Mikulińska”

2 grudnia – na subkoncie s.Ireny jest 675 zł; s.Irena rozpoczęła leczenie w Kijowie, jednak nie stacjonarne, a ambulatoryjne. Środki z subkonta 10-go grudnia przekażemy do Lwowa, skąd dalej zostaną przesłane do chorej

7 grudnia – na subkoncie s.Ireny jest 775zł – pieniądze zostały przekazane do Lwowa; na razie kwota ta jest wystarczająca na pokrycie kosztów leczenia i kupna leków; dziękujemy za Pomoc dla siostry)

20 marzec – zwracamy się z prośba o pomoc dla siostry Ireny, która przeszła w Kijowie operację okulistyczna laserem, koszt – 4640 hrywni – ok. 700zł

12 kwiecień – na subkoncie jest 200zł 30 czerwiec / 17 – środki z subkonta przekazujemy do Mohylewa

 

 

 

 

7 myśli nt. „73. Pomóżmy siostrze Irenie – okulistyka – Mohylów Podolski [winnickie] – potrzebne środki na laser-zbiórka zakończona”

  1. Serdecznie dziękujemy Pani Magdzie Gawron oraz Panu Krystianowi, za pomoc materialną, przekazaną na leczenie s.Ireny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *