Siostra Irena Mikulińska urodziła się w 1965 r. w Mohylowie Podolskim. Należy do zakonnego zgromadzenia bezhabitowego Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi, popularnie nazywanego ss Honoratkami.  W ostatnich latach pracowała w Caritas archidiecezji Kijowsko-Żytomierskiej, w Jabłunicy w Karpatach, a także w Wyższym Seminarium Duchownym w Worzeli k.Kijowa.  My – tę  pogodną i skromną osobę poznaliśmy kilka lat temu  – we Lwowie.  Wczoraj dowiedzieliśmy się, że s.Irena cierpi na poważne schorzenie. Podczas badania okulistycznego usłyszała diagnozę – katarakta obydwu oczu, retinopatia nadciśnieniowa, zapalenie naczyniówki i siatkówki prawego oka.  By zatrzymać postępującą chorobę, siostrze Irenie zalecono leczenie w klinice okulistycznej w Kijowie, dwa razy w roku – najbliższa wizyta połączona jednocześnie z leczeniem – planowana jest na koniec października. Koszt jednego kursu – 3800 hrywni – ok.670zł. Dla przeciętnego obywatela Ukrainy – w obecnej sytuacji wzrastających cen na wszystko – jest to suma nie do udźwignięcia.  Jeśli ktoś chciałby pomóc s.Irenie, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Irena Mikulińska”

2 grudnia – na subkoncie s.Ireny jest 675 zł; s.Irena rozpoczęła leczenie w Kijowie, jednak nie stacjonarne, a ambulatoryjne. Środki z subkonta 10-go grudnia przekażemy do Lwowa, skąd dalej zostaną przesłane do chorej

7 grudnia – na subkoncie s.Ireny jest 775zł – pieniądze zostały przekazane do Lwowa; na razie kwota ta jest wystarczająca na pokrycie kosztów leczenia i kupna leków; dziękujemy za Pomoc dla siostry)

20 marzec – zwracamy się z prośba o pomoc dla siostry Ireny, która przeszła w Kijowie operację okulistyczna laserem, koszt – 4640 hrywni – ok. 700zł

12 kwiecień – na subkoncie jest 200zł 30 czerwiec / 17 – środki z subkonta przekazujemy do Mohylewa

7 myśli nt. „73. Pomóżmy siostrze Irenie – okulistyka – Mohylów Podolski [winnickie] – potrzebne środki na laser-zbiórka zakończona”