11.Uratujmy życie Romkowi – moyamoya, Czyszki [rejon mościski], lwowskie

Romek Kaławaj ma 2,6 roku; pochodzi z Czyszek k.Mościsk. Urodził się zdrowy. Po pewnym czasie wykryto u dziecka bardzo rzadką chorobę – zespół moyamoya, powodujący niedrożność dużych tętnic wewnątrzczaszkowych, co prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego. Choroba, spowodowała u dziecka dwukrotnie udar mózgu i krwotok. W ostatnich dniach, chłopiec stracił wzrok. Jedyna szansa dla Romka, to operacja w Bostonie. Jej koszt – 100 tys. dolarów.

Pomoc dla Romka, prosimy kierować na konto fundacji z dopiskiem – ,,Romek Kaławaj”

6 myśli nt. „11.Uratujmy życie Romkowi – moyamoya, Czyszki [rejon mościski], lwowskie”

 1. Romek razem z rodzicami jest już w klinice w Zurichu [zamiana Bostonu].
  Suma, potrzebna na zabieg – ok.120 tysięcy euro nie została zebrana. Rodzice pojechali z nadzieją, że klinika zgodzi się brakującą kwotę wpłacić za jakiś czas.
  W przypadku Romka liczy się każdy dzień. Pieniądze zbieramy dalej.

 2. Dziś Romek ma drugą operację w Zurichu – tył główki.
  Lekarze dają duże szanse na powrót dziecka do zdrowia.
  Brakująca kwota to – jeszcze – 15 tysięcy euro.

 3. Romek wraz z rodzicami wrócił już ze Szwajcarii; obecnie przebywa w szpitalu we Lwowie – kroplówki i inne procedury. Obie operacje w Zurichu – udane!
  Kolejna wizyta została wyznaczona na wrzesień.
  Obecnie – brakująca kwota na całkowite pokrycie kosztów zabiegu, to 9 tysięcy euro.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali swą życzliwość, zrozumienie oraz zainteresowanie i przekazali pomoc materialną na leczenie Romka. Dzięki temu, nasza fundacja mogła przekazać rodzicom dziecka 3500 zł ))

 4. Podczas ostatniego pobytu na Ukrainie, nie udało nam się spotkać z Romkiem i jego rodzicami, ale wiemy, że chłopiec już chodzi, zaczyna odróżniać kształty, kolory i postaci i czuje się z dnia na dzień coraz lepiej.
  Rodzice dziecka dziękują wszystkim ofiarodawcom za przekazaną pomoc, szczególnie Parafii Św.Remigiusza w Colleverde di Guidonia, a także wszystkim indywidualnym darczyńcom. Pieniążki zbieramy dalej – na rehabilitację w Zurichu i na uzupełnienie brakującej kwoty.
  Wszystkim wielkie Bóg zapłać !!!

 5. Dziękujemy serdecznie, za wciąż przychodzące środki na leczenie Romka. Chłopiec jest pod stałą kontrolą lekarzy we Lwowie, tam korzysta z potrzebnej hospitalizacji, a jesienią czeka go rehabilitacja w Zurichu. Ze środków przeznaczonych dla Romka, kupiliśmy Depakinę, która jest niezbędna dla dziecka. Przekazaliśmy wraz z innymi lekami paczką do Medyki, skąd odebrał tato chłopca.
  Budująca jest postawa rodziców Romka, którzy nie czekają tylko na pomoc z zewnątrz, a sami starają się dozbierać brakującą sumę. Pomimo, że w rodzinie jest 3 dzieci, mama pojechała w okolice Sandomierza na zbiór owoców.

 6. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazują środki na leczenie Romka. Informacja, którą podaliśmy o pobycie Kaławajów w Zurichu – badania kontrolne – wrzesień 2013, jest błędna. Rodzice są w stałym kontakcie z lekarzem z kliniki w Szwajcarii. Ponieważ chłopiec robi duże postępy w powrocie do zdrowia, lekarz zalecił wizytę w Zurichu na przełomie grudnia i stycznia. Rodzice już zbierają środki na ten wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *