Transport marcowy

Dziś wysłaliśmy 58 paczek, w dużej części świątecznych; paczki przeznaczone są dla rodaków we Lwowie, Kijowie, Odessie, Winnicy, Szepetówce, Połonnym, w Chodorowie, Zwiahelu, Łanowicach, Perszotraweńsku, Krasiłowie oraz Siemianówce; zawartość – przede wszystkim żywność, witaminy, środki medyczne, artykuły kosmetyczne, odzież, obuwie, dodatki świąteczne, książki oraz bajki dla dzieci. Za pomoc w przygotowaniu transportu serdecznie dziękujemy Panu Witoldowi Kopeciowi, Panu Piotrowi Winskowskiemu, Panu Krystianowi, Pani Agnieszce Pol oraz Wszystkim pozostałym Dobrodziejom.

27 marzec / Paczki zaczynają docierać do podopiecznych…

 

Lwów Serdeczne podziękowania od rodaków ze Lwowa; niestety nie wszystkim udało się zrobić zdjęcie…

Odessa

,,Dzień dobry! Razem z panem Staszkiem odebraliśmy właśnie przesyłki z nowej poczty – to prawdziwe wielkanocne niespodzianki! Wieziemy ze sobą paczki indywidualne i 9 kartonów pełnych dobroci dla Klubu Seniora ,,Polonia,, Każdy taki gest to dla nas ogromne wsparcie i dowód na to, że Polska pamięta o rodakach w Odessie. Z całego serca dziękujemy za te prezenty! Wasza pamięć sprawia, że przygotowania do Wielkanocy stają się naprawdę wyjątkowe!

,,W imieniu całego Stowarzyszenia oraz naszych podopiecznych, chciałabym serdecznie podziękować za Państwa nieocenioną pomoc i wielkie serce szczególnie w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzięki Państwa wsparciu możemy realnie zmieniać codzienność osób w potrzebie. Pragnę jeszcze dodać, że pani Stanisława Łagutik ciężko zachorowała i krewni zabrali ją 300km za Odessę, dlatego paczkę dla niej przekażemy zgodnie z Państwa sugestią innej osobie,,

Winnica

,, Otrymaly posylku. Serdecznie dienkujemy wszystkim wam,  wszystkim dobrodiejom! Nehaj Bog  blogoslawi was za dobre serca i takie dobre sprawy! Nehaj odda wam stokrotnie za dobro jakie dla nas robicie. Dienkuje osobliwie za paski, to dla mnie zycie! Od naszej rodiny i mojej mamy – ogromne  дякуємо!!!  ,,

Kijów, Połonne, Krasiłów, Zwiahel, itd…

Łanowice

,,Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za paczki dla rodaków z Łanowic. Dziękujemy za paczki imienne, a także te przekazane dla szkoły. Dzięki wsparciu Fundacji wiele osób otrzymało pomoc. Korzystając z okazji życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych spokoju, nadziei, radości, pięknej pogody i najsmaczniejszych wielkanocnych przysmaków. Maria i Irena z rodzinami,,

ponownie Odessa

,,Z wielką radością dzielę się z Państwem relacją z dzisiejszego wydarzenia, które udało nam się zorganizować dzięki Państwa nieocenionemu wsparciu. W naszym Stowarzyszeniu otworzyliśmy dziś „Stylową kawiarenkę”. Naszym głównym celem, poza przekazaniem konkretnej pomocy, było podarowanie Polakom w Odessie odrobiny otuchy, ciepła i normalności w tym trudnym czasie po codziennych i co nocnych bombardowaniach miasta, które przyniosły dużo nieszczęść i zniszczeń. Atmosfera była wyjątkowa – przy wspólnej herbacie nasi członkowie mogli w spokojnych, godnych warunkach wybrać rzeczy, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom i gustom. W załączeniu przesyłam zdjęcia z tego wydarzenia. Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych są najlepszym dowodem na to, że Państwa pomoc to nie tylko wsparcie materialne, ale przede wszystkim sygnał, że nie są oni sami. Takie akcje budują naszą wspólnotę i dają siłę do dalszego działania. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za Państwa wielkie serca i zaangażowanie, które umożliwiło nam zorganizowanie tej sympatycznej akcji pomocowej.,,

 

Wielkie podziękowania z Siemianówki, gdzie mieszkają wnuki Uli Jaremczuk, przez lata wspieraliśmy Jaremczuków, a teraz już drugie pokolenie)

286. Pomoc dla Inki; Perszotraweńsk [żytomierskie]; onkologia

Inka z mamą Bronią
Inka z mamą Bronią

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla Inki Orzechowskiej ( rocznik 1980, pochodzenie polskie po mamie ). U Inki rok temu zdiagnozowano rak jelita; dziś jest po trzech operacjach,  a w Kijowie przechodzi kursy chemioterapii. Po nich – jeśli wszystko będzie w miarę dobrze, zostaną wdrożone preparaty wzmacniające. Inka ma dwóch synów, do choroby pracowała zdalnie jako nauczyciel, ale miała bardzo mało godzin, a to rzutowało na niskie zarobki; mąż pracuje dorywczo. Inka znajduje się w trudnej sytuacji; kiedy z nią rozmawialiśmy nie prosiła o pomoc w spłatach długu, ponieważ obecnie ma też bardzo dużo wydatków – droga do Kijowa i z powrotem pobyt  w szpitalu, opłacenie kursów – za wszystko trzeba zapłacić. Jednorazowo wydaje ok. 300zł, co jest dla niej sporą sumą. ,,Rok temu raptownie zachorowałam, potem na wojnie zginął brat, a zaraz potem zmarł na zawał nasz ojciec, muszę żyć dla dzieci i dla mamy,, – powiedziała nam Inka. Jeśli ktoś chciałby pomóc tejże chorej, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem ,, Inka,,

Subkonto 9 marzec 350zł; środki przekazane / 27 marzec 400zł / 8 kwiecień przekazano 350zł; stan subk 50zł / 6 kwiecień 250zł; środki przekazane / 19 maj 300zł; środki przekazane / 3 czerwiec 350zł

285. Pomoc dla Aleksandra / Lwów; okulistyka – zbiórka zakończona

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla Aleksandra Melnarowicza ( rocznik 1969, pochodzenie polskie po obojgu rodzicach ). Alek ma od dziecka problemy ze wzrokiem  ( astygmatyzm krótkowzroczny, degeneracja siatkówki, w efekcie jej niedokrwienie, katarakta ). W grudniu został zakwalifikowany na zabieg wymiany krysztalika w prawym oku ( widzi już tylko na odległość do 3-4m). Koszt zabiegu we Lwowie – 25 tys uah – ok. 2050zł; Alek jest inwalidą, jego renta 360zł. Zabieg planowany jest na maj. Jeśli ktoś chciałby pomóc Alkowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem ,,Aleksander,,

Subkonto 9 marzec 350zł / 9 kwiecień 850zł / 13 kwiecień 1090zł / 15 kwiecień 1190zł / 16 kwiecień 1640zł / 17 kwiecień środki przekazane / 23 kwiecień 50zł; środki przekazane

16 kwiecień zabieg planowany na maj, zostanie wykonany 21 kwietnia; zwolniło się miejsce, a ponieważ co miesiąc ceny idą minimalnie w górę, Aleksander decyduje się na wcześniejszą datę; środki zebrane na subkoncie jutro przekażemy do Lwowa na rachunek kliniki; brakującą kwotę Alek pożyczy u swojego szwagra… Niżej rachunki pro forma…

23 kwiecień Aleksander jest już po operacji; bardzo serdecznie dziękuje Wszystkim za przekazaną pomoc materialną