Andrzej Korczak ma 33 lata, mieszka w Szepetówce. Od 5 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba, powoli, ale skutecznie niszczy tkanki nerwowe, w wyniku czego zanikają zdolności ruchowe i poznawcze. Andrzeja spotkaliśmy podczas ostatniego pobytu w Szepetówce (październik br) i widać jak choroba progresuje. Lekarze ukraińscy zalecają choremu przyjmowanie sterydów, które niewiele pomagają, nie zwracając uwagi na tak ważną w tym schorzeniu rehabilitację, czy terapię zimnem. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków potrzebnych na obóz rehabilitacyjny w Polsce; jest to szansa na choć częściowe zatrzymanie choroby. Koszt 2-tygodniowego pobytu na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku SOFRA w Mielnie (turnusy dr Ewy Dąbrowskiej) to 3500 tys zł. Jeśli ktoś chciałby pomóc Andrzejowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Andrzej Korczak”

03-05 – środki na subkoncie Andrzeja – 1750zł; Andrzej będzie uczestniczył w obozie rehabilitacyjnym w Gnojniku [październik br] – kwota na subkoncie chorego powinna wystarczyć na pokrycie kosztów turnusu

październik –18 października Andrzej zakończył turnus rehabilitacyjny w Gnojniku. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali pomoc materialną na ten cel)

8 myśli nt. „45.Potrzebna pomoc dla Andrzeja, stwardnienie rozsiane /multiple sclerosis; Szepetówka [chmielnickie]-zbiórka zakończona”

1. Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Cierpiałowi za pomoc materialną, przeznaczoną na rehabilitację i leczenie Andrzeja)

2. Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Kocembie, za pomoc materialną, przekazaną na rehabilitację i leczenie Andrzeja)

3. Serdecznie dziękujemy Państwu Małgorzacie i Robertowi Góreckim, za pomoc materialną, przekazaną na turnus leczniczy Andrzeja)

4. Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Supińskiemu za pomoc materialną, przekazaną na turnus leczniczy Andrzeja)