51.Potrzebna pomoc dla Mateusza, Lwów – potrzebna stała rehabilitacja; zbiórka zakończona

DSCF9076Mateusz Fedoriw [korzenie polskie ma ze strony mamy – jej nazwisko panieńskie – Duda] urodził się jako wcześniak. Błąd lekarzy doprowadził, że chłopiec fizycznie nie rozwija się prawidłowo – nie siada, ma niesprawne rączki i nóżki. Potrzebna jest długotrwała i częsta rehabilitacja. Rodzice bardzo chcieliby, by dziecko mogło przyjechać na turnus do Polski, np do Olinka. Tymczasem chłopiec rehabilitowany jest we Lwowie, gdzie 10-dniowy kurs to 5 tys UAH, czyli 800zł. Dla rodziców jest to ogromna suma, zwłaszcza w dzisiejszej dramatycznej sytuacji na Ukrainie, a dziecko powinno być rehabilitowane jak najczęściej. Jeśli ktoś chciałby pomóc Mateuszkowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Mateusz”

3 kwiecieńdo tej pory przekazaliśmy w sumie 1000 zł na leczenie i rehabilitację Mateusza.

22 grudzień – na subkoncie Mateusza jest 200zł

6 czerwiec/2016 – Mateuszek, który ma już 3 latka w maju rozpoczął kurs rehabilitacji w warszawskim Olinku; między pierwszym a drugim kursem – przerwa od 4 do 8 tygodni, między kolejnymi 4 – 6 miesięcy; minimalnie Mateusz powinien przejść teraz 3 kursy – ich całkowity koszt – ;  płatność po zakończeniu rehabilitacji; w maju rodzice wpłacili 200 euro; pierwszy kurs przyniósł bardzo dobre rezultaty,następny zaplanowany jest na drugą połowę czerwca; rodzice zapożyczając się kupili chłopcu w Polsce buty-ortezy – ich cena 1700zł; lekarze z Olinka dają duże szanse, że Mateusz będzie w przyszłości sprawny, jednak rehabilitacja musi być stała; tymczasem zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na opłacenie rehabilitacji Mateuszka …

Niżej zdjęcie z Olinka)

 

 

 

5 komentarzy do “51.Potrzebna pomoc dla Mateusza, Lwów – potrzebna stała rehabilitacja; zbiórka zakończona”

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali i przekazują wpłaty na subkonto – ,,chłopcy,, – zbiórka poza stroną.

  2. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Janczewskiej za pomoc materialną, przekazaną na rehabilitację Mateusza)

  3. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Sztabińskiemu, za pomoc materialną, przekazaną na rehabilitację Mateuszka)

  4. Serdecznie dziękujemy Państwu Małgorzacie i Robertowi Góreckim, za pomoc materialną, przekazaną na rehabilitację Mateusza)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *