59.Uratujmy Krysię, Lwów – zbiórka zakończona

29-letnia Krysia Góral urodziła się w Dniepropietrowsku, a dziśmieszka we Lwowie. We Lwowie skończyła polską szkołę nr 10, a potem rozpoczęła studia [psychologia] na KUL-u, ma 8-letnią córeczkę Zosię. Jest członkiem szkoły plastycznej ,,Wrzos”, maluje, pisze wiersze, a przez jakiś czas pracowała jako psycholog w lwowskim ośrodku dla trudnych dzieci. Krysia urodziła się z porażeniem mózgowym, jednak to nigdy nie przeszkadzało w jej bardzo aktywnym życiu.  Od 13-go kwietnia Krysia znajduje się na oddziale reanimacji w jednym z lwowskich szpitali. Diagnoza – ciężkie wirusowe zapalenie płuc. Po znalezieniu się się na oddziale, Krysia była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej – sztuczna wentylacja płuc.  Od tygodnia jest przytomna, ale po tracheotomii nie może mówić. Lekarze nie mogli podjąć konkretnego leczenia, ponieważ Krysia jest w ciąży,  obecnie w 34 tygodniu. Rodzina mocno wierzy, że uda się zrobić cesarskie cięcie, a osłabiony organizm przetrzyma to. Krysia wciąż podłączona jest do aparatów, ale powoli zaczyna oddychać samodzielnie, do tego pojawiły się odleżyny. Każdy dzień, to ogromne pieniądze, związane z hospitalizacją i leczeniem, a środki będą potrzebne również na zabieg cesarskiego cięcia i dalsze leczenie. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla Krysi i jej dziecka, pomóżmy uratować tę młodą Polkę. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji: BGŻ SA
23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem ,,Krysia Góral”

29 maj  – dziś Krysi została zdjęta rurka tracheotomiczna, kilka godzin oddychała już sama, ale cały czas dostaje tlen, ponieważ jest jeszcze bardzo słaba i dziecko potrzebuje więcej tlenu. We wtorek przekazaliśmy do Lwowa najpotrzebniejsze środki medyczne, przede wszystkim preparaty p/odleżynowe oraz pierwszą pomoc materialną. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za pomoc przekazywaną na rzecz Krysi

17 czerwiec – Krysia już nie przyjmuje żadnych leków, dzień operacji nie jest jeszcze wyznaczony, prawdopodobnie dziecko urodzi się przy końcu czerwca.  Krysia jest coraz silniejsza, zaczęła normalnie jeść, zaczyna sama chodzić z balkonikiem)

13 lipiec – 30 czerwca Krysia urodziła Jana Jakuba) Maleństwo jest zdrowe, już dostało dwie szczepionki. Krysia musi wyleczyć jeszcze odleżyny na nogach, ale ogólnie czuje się dobrze, choć jest bardzo zmęczona. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali pomoc na rzecz Krysi, tym samym pomogli jej w pokryciu kosztów leczenia. Teraz czekamy na zdjęcia Jasia z mamą)

 

2 komentarze do “59.Uratujmy Krysię, Lwów – zbiórka zakończona”

  1. Serdecznie dziękujemy Panu Marianowi Bieleckiemu, Pani Lidii Worobiej, Pani Emilii Weimann, Panu Mariuszowi Leśniewskiemu, Pani Joannie Krutul, Pani Elżbiecie Russek, Panu Wojciechowi Kruczkowskiemu, Państwu Elżbiecie i Wojciechowi Wierzchowskim – za pomoc materialną, przekazaną na leczenie Krysi)

  2. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Okulskiej, Pani Irenie Bilińskiej, Pani Jadzi Korcz, Pani Joannie Kalmańskiej, Pani Marzenie Frołow, Panu Andrzejowi Kucielowi, Pani Agnieszce Kulik, Panu Mariuszowi Wołońciejowi, Pani Annie Grabarskiej, Pani Teresie Guzowskiej, Pani Magdalenie Gawron, Panu Feliksowi Kobierskiemu oraz Panu Arturowi Łucykowi – za pomoc materialną, przekazaną na leczenie Krysi)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *