31.Pomóżmy Wiktorii Roman ze Skeliwki [rejon samborski], lwowskie-potrzebny procesor dźwięku-słuch-zbiórka zakończona

wiktoria10-letnia Wiktoria Roman mieszka w Skeliwce, niedaleko Starego Sambora, w dawnym polskim Felsztynie, woj. lwowskie. Dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca. Po operacji i zażywaniu dużej ilości leków – straciła słuch. Dzięki pomocy i życzliwości wielu osób, udało się wstawić implant w Warszawie. Wiktoria do szkoły poszła później, stara się nadrobić czas, kiedy nie słyszała.  Dziewczynka jest pod stałą opieką kardiologów we Lwowie i Kijowie, być może w przyszłości będzie musiała przejść operację serca. Wszczepiony implant, aby mógł nadal dobrze działać, wymaga wymiany procesora dźwięku; wymiana taka konieczna jest co 5 lat. Jego koszt – ok. 40 tys zł. W Polsce procesory są refundowane, na Ukrainie – pełnopłatne. Rodzice w obecnej sytuacji nie mają możliwości zebrania takiej kwoty, choć przez 5 ostatnich lat udało im się zebrać niecałe 6 tys zł. Na konto naszej fundacji na rzecz Wiktorii wpłynęło ponad 2 tys zł, więc do potrzebnej kwoty jeszcze sporo brakuje.  Sprawny implant pozwala Wiktorii na kontakt z otoczeniem, bez niego dziewczynka nie jest w stanie normalnie funkcjonować i rozwijać się. W lipcu br Wiktoria wraz z rodzicami była na wizycie u profesora w Krośnie. Procesor pracuje ,,na krawędzi”. Jeśli ktoś chciałby pomóc Wiktorii, prosimy o wpłaty na konto fundacji – BGŻ SA
23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem – ,,Wiktoria Roman”

Dzięki Ludziom Dobrej Woli udało nam się zebrać na procesor 2270zł. Serdecznie za tę Pomoc dziękujemy i wciąż zbieramy pieniążki dla Wiktorii, dla której procesor jest niezbędny, by w miarę samodzielnie funkcjonować.

4 czerwiec 2019 środki zebrane na subkoncie wykorzystano na zakup urządzeń potrzebnych do procesora – decyzja mamy Wiktorii – niżej faktura oraz Wiktoria z potrzebnymi urządzeniami

faktura roman

wiktoria maj 2019

Jeden komentarz do “31.Pomóżmy Wiktorii Roman ze Skeliwki [rejon samborski], lwowskie-potrzebny procesor dźwięku-słuch-zbiórka zakończona”

  1. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Myśliwiec, Państwu Annie i Maciejowi Dróbka, Panu Antoniemu Komarowi, Pani Tani Welyczko, Panu Krzysztofowi Charchule – za pomoc materialną, przekazaną na rzecz Wiktorii. Dziękujemy również Panu Piotrowi Iwańskiemu, Panu Bolesławowi Włodarczykowi, Pani Barbarze Dudzie, Panu Tomaszowi Smutkowi, Panu Ryszardowi Miszczyńskiemu, Panu Jakubowi Klabisowi, Panu Waldemarowi Wochowi, Pani Małgorzacie Sulimierskiej, Pani Barbarze Maciejewskiej, Panu Grzegorzowi Dziewulskiemu, Pani Ludwice Gęsiorskiej, Pani Elżbiecie Buczkowskiej, Panu Leszkowi Mochockiemu, Pani Agnieszce Nizioł za pomoc materialną, przekazaną na zakup procesora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *