47.Uratujmy życie Maksymiliana, Pnikut (lwowskie) – zbiórka zakończona

Maksymilian Marek urodził się w czerwcu 2014 roku. Wraz z rodzicami mieszka w Pnikucie – rejon mościski. Małgorzata i Józef Markowie długo oczekiwali na dziecko. Zaraz po urodzeniu, rodzice zauważyli, że odcień skóry synka jest żółty. Udali się do szpitala we Lwowie, a stamtąd skierowano ich do szpitala w Kijowie. Po starannych badaniach zarówno rodziców jak i dziecka, wykryto u chłopca wrodzoną wadę wątroby, a diagnoza – niedrożność dróg żółciowych. Aby czteromiesięczny Maksymilian mógł żyć dalej, potrzebny jest przeszczep wątroby. Dawcą może być matka dziecka. Instytut Chirurgii i Transplantologii im. Szalimowa w Kijowie, który wcześniej deklarował wykonanie przeszczepu, zarekomendował dalsze leczenie w Polsce – koszt transplantacji w Centrum Zdrowia Dziecka, to ok. 75 tys. euro. Jeśli CZD potwierdzi diagnozę, konieczne będzie jak najszybsze wykonanie transplantacji. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w uratowaniu życia maleńkiego Maksymilianka. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 – z dopiskiem – ,,Maksymilian Marek”

9 XII 16-go grudnia br, Maksymilian rozpocznie badania specjalistyczne w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest to konieczne i niezbędne, by stwierdzić faktyczny stan zdrowia chłopca. Ewentualny przeszczep, również przeprowadzony będzie w Warszawie. Klinika w Kijowie specjalizuje się tylko w transplantacjach u dorosłych, transplantacje u dzieci wykonuje eksperymentalnie. Na dziś – 10 XII – na subkonto Maksymiliana wpłynęło 4092zł. Za wstępne badania i przyjęcie dziecka do szpitala, fundacja musi zapłacić 4144zł. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali pomoc dla Maksymilianka, zbiórkę kontynuujemy. 

12 XII serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali pomoc na leczenie Maksymilianka. Już w całości mamy opłacone wstępne badania dziecka w CZD w Warszawie. Rodzicom do tej pory udało się zebrać ok. 300 tys UAH, czyli ok. 67 tys zł, jest to nieco ponad 20% potrzebnej kwoty. O dalszym leczeniu Maksymiliana, więcej będziemy wiedzieć po 16-tym grudnia. Zbiórkę kontynuujemy.

16 XII Maksymilian wraz z rodzicami dziś dotarł do Centrum Zdrowia Dziecka. Jest już na oddziale i jutro przejdzie pierwsze badania)

18 XII Maksymilian przechodzi w CZD serię badań; przeszczep prawdopodobnie nie będzie konieczny, lekarze podjęli decyzję o leczeniu dziecka; chłopiec będzie musiał być pod stałą opieką szpitala w Warszawie.

19 XII Maksymilian przeszedł serię badań w CZD i wraz z rodzicami  jest w drodze do domu) Lekarze zalecili leczenie, które ma uchronić przed przeszczepem wątroby. Następna wizyta kontrolna planowana jest na wiosnę. Już dziś zaczynamy zbierać pieniążki na przyjazd Maksymiliana do Warszawy. O środkach na subkoncie dziecka i o ostatecznych kosztach – badania – poinformujemy w najbliższym czasie.

Koszty badania – 3950zł

W IMIENIU RODZICÓW MAKSYMILIANA, A TAKŻE SWOIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODPOWIEDZIELI NA NASZĄ PROŚBĘ I PRZEKAZALI POMOC MATERIALNĄ NA RZECZ MAKSYMILIANA. DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ, ŻYCZLIWOŚĆ, ZROZUMIENIE, ZA PODAROWANĄ NADZIEJĘ…

czerwiec – już dziś zwracamy się z prośbą o pomoc dla Maksymiliana – pokrycie kosztów konsultacji w listopadzie

Infatrini_Max

Oto najnowsza, lutowa fotografia Maksa)) ————————>

 

 

 

30 czerwiec / 17 – oto najnowsze zdjęcie Maksymiliana ) w czerwcu fundacja pokryła ze środków z subkonta – koszty odżywek i leków dla chłopca – 1004,66zł

Maksymilian

46.Uratujmy wzrok Zachariasza, Stanisławów – zbiórka zakończona

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla 3-letniego Zachariasza Witkowskiego ze Stanisławowa. Zachariasz urodził się z obustronną kataraktą. Po rocznym ,,leczeniu,, w Odessie, gdzie rodzice stracili jedynie pieniądze, chłopiec wrócił do domu. Witkowscy nadal szukali pomocy na Ukrainie, jednak bez skutku. W ostatnim czasie dowiedzieli się o Damianku Kordku z Krysowic, który przeszedł operacje oczek w Katowicach. Zabierając najpotrzebniejsze rzeczy, z dnia na dzień – przyjechali do Polski. Dziś, 23-go października, Zachariasz przeszedł najpotrzebniejsze badania w Klinice w Katowicach. Stan zdrowia dziecka jest dramatyczny. Niedrożne, zainfekowane kanaliki łzowe (dno oka zupełnie niewidoczne) oraz mocno zaawansowana zaćma. Dziecko rozróżnia jedynie światło i cień, poza tym nie rozwija się zgodnie ze swym wiekiem. Konieczne są kolejne badania, konsultacja pediatry, a po nich jak najszybsza operacja obu oczek. O kosztach (rodzice nie są w stanie pokryć ich samodzielnie) będziemy informować na bieżąco, a już dziś zwracamy się z prośbą o pomoc w uratowaniu wzroku chłopca. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji:BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem ,,Zachariasz”

Informacje Całkowity koszt badań i konsultacji [m.in. USG gałek ocznych i wymaz z kanalików łzowych] jakie Zachariasz przeszedł w Klinice 23-go października – 250zł. Czekamy na termin wizyty u lekarza pediatry i ewentualną decyzję o hospitalizacji dziecka na oddziale, by przygotować do operacji okulistycznej. 26-go października Zachariasz przeszedł badania w jednym z katowickich szpitali – pod kątem operacji. Wyniki badań są pozytywne i czekamy na termin zabiegu. Całkowity koszt konsultacji i badań z 26-go X – 307 zł

 Serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przekazali środki materialne na subkonto Zachariasza. Dziś, 31-go października, stan na subkoncie  – 6669,10 zł.

Środki na subkoncie Zachariasza – 14-11-2014 – 9419,10 zł. Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom za przekazaną pomoc. Zbiórkę kontynuujemy. Zachariasz po zakończeniu kuracji antybiotykowej – jeśli nie będzie w organizmie stanu zapalnego – zostanie zakwalifikowany na zabieg czyszczenia kanalików łzowych, a potem – na operację.

Zabieg czyszczenia kanalików u Zachariasza, zaplanowany jest na 17-go listopada

17-go listopada Zachariasz przeszedł zabieg czyszczenia kanalików, jednak oczyszczone mogło być tylko jedno oczko, drugie wymaga dalszego leczenia antybiotykowego. Zabieg czyszczenia drugiego oka, planowany jest na 8-grudnia.

Do 30-go listopada na subkonto Zachariasza wpłynęło 11534,10 zł. Z tego opłaciliśmy badania, konsultacje i leczenie : 920 zł, przekazaliśmy rodzicom 700 zł na utrzymanie, opłaciliśmy antybiotyki dla dziecka – 120 zł.

30 XI – środki na subkoncie Zachariasza – 9487,10zł. Fundacja pokryła koszty pobytu Witkowskich w hotelu – 1050 zł oraz pomogła pokryć koszty urzędowe – karta stałego pobytu, by dziecko nie musiało przekraczać granicy. O środkach na subkoncie Zachariasza poinformujemy w najbliższych dniach.

Zachariasz będzie widział ! 10 grudzień – to bardzo szczęśliwy dzień dla Witkowskich) Wczoraj Zacharek przeszedł zabieg oczyszczania kanalików drugiego oczka, a dziś [10 XII] chłopiec miał operację – udaną -pierwszego oka. Jutro, po zmianie opatrunku będziemy znać więcej szczegółów, a w najbliższych dniach poznamy termin drugiej operacji. Poinformujemy też o ostatecznych kosztach. Rodzice i babcia Zacharka serdecznie dziękują Wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na ich niezwykle trudną sytuację i pomogli, przekazując pomoc materialną, rzeczową, którzy wspierali i wspierają swą życzliwością, dobrym słowem, zainteresowaniem. My również dziękujemy Wszystkim, którzy są z nami od października, pomagając uratować wzrok dziecka)

13XII – do dziś na subkonto Zachariasza wpłynęło – 11874,1zł. Z tego fundacja pokryła koszty badań, konsultacji i oczyszczania kanalików – w sumie 1807zł. Zapłaciliśmy za pobyt rodziny w hotelu – 1050zł, a także opłaciliśmy dokumenty, potrzebne do wyrobienia stałej karty pobytu w Polsce dla całej rodziny – 1360zł. Przekazaliśmy także 700zł na utrzymanie. Ostateczna kwota na subkoncie Zachariasza – 6957,1zł – pozwoli ona pokryć koszty operacji jednego oczka. Zbiórkę kontynuujemy.

17 XII – Koszt operacji jednego oczka 4462,95zł. Na subkoncie Zachariasza zostało 2494,15 zł. Zbieramy środki na drugie oczko, operacja prawdopodobnie w styczniu.

07.01 – środki na subkoncie Zachariasza – 4944,15 zł Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom !! 

26.01 – koszt operacji drugiego oczka – 3688,02 zł

13 stycznia odbyła się operacja drugiego oczka Zachariasza. Dziś Zachariasz wyszedł ze szpitala i poznaje świat) Wszystko jest dla niego nowe, ciekawe, a czasami zdumiewające…Widzi na oba oczka) Raz jeszcze dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli uratować wzrok dziecka! Jeszcze nie znamy kosztów drugiej operacji, ale już dziś wiemy, że nie kończymy tej  zbiórki. Zachariasza czeka jeszcze leczenie – rehabilitacja – w związku z tym, że nie rozwijał się zgodnie z wiekiem. Czekają także wizyty kontrolne w Klinice i zdjęcie szwów. 

45.Potrzebna pomoc dla Andrzeja, stwardnienie rozsiane /multiple sclerosis; Szepetówka [chmielnickie]-zbiórka zakończona

Andrzej Korczak ma 33 lata, mieszka w Szepetówce. Od 5 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba, powoli, ale skutecznie niszczy tkanki nerwowe, w wyniku czego zanikają zdolności ruchowe i poznawcze. Andrzeja spotkaliśmy podczas ostatniego pobytu w Szepetówce (październik br) i widać jak choroba progresuje. Lekarze ukraińscy zalecają choremu przyjmowanie sterydów, które niewiele pomagają, nie zwracając uwagi na tak ważną w tym schorzeniu rehabilitację, czy terapię zimnem. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków potrzebnych na obóz rehabilitacyjny w Polsce; jest to szansa na choć częściowe zatrzymanie choroby. Koszt 2-tygodniowego pobytu na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku SOFRA w Mielnie (turnusy dr Ewy Dąbrowskiej) to 3500 tys zł. Jeśli ktoś chciałby pomóc Andrzejowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Andrzej Korczak”

03-05 – środki na subkoncie Andrzeja – 1750zł; Andrzej będzie uczestniczył w obozie rehabilitacyjnym w Gnojniku [październik br] – kwota na subkoncie chorego powinna wystarczyć na pokrycie kosztów turnusu

październik –18 października Andrzej zakończył turnus rehabilitacyjny w Gnojniku. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali pomoc materialną na ten cel)