37.Pomóżmy Danucie i Mariankowi – pomoc stała, Lwów – zbiórka zakończona

O  Danucie Babij i jej synku Marianku usłyszeliśmy w styczniu br, zaraz po wyjeździe z Ukrainy. Znajomy napisał, że w centrum Lwowa żyje Polka, znajdująca się w bardzo trudnej sytuacji. Nie mając fotografii Babijów, ani telefonu do nich, zaczęliśmy pomagać nieco po omacku. Przekazywaliśmy to, co zawsze jest potrzebne, czyli żywność i środki czystości. Podczas czerwcowego pobytu we Lwowie, poznaliśmy tę rodzinę osobiście. Faktycznie, warunki ich życia są trudne do opisania. Ojciec Marianka zmarł rok temu. Ponieważ nie był formalnym mężem pani Danuty [nadużywał alkoholu, kobieta wciąż bała się wiązać na stałe], została bez żadnego zabezpieczenia materialnego. Miesięcznie otrzymuje na dziecko 500 hrywni, czyli zależnie od kursu – ok.150zł. Dorabia, sprzedając watę cukrową, jednak jak wspomniała wielokrotnie zabierała ją na posterunek milicja, bo jest to nielegalne! Danuta skończyła polską szkołę nr 10, w której teraz uczy się Marian. Chłopiec jest bardzo zdolny, lubi majsterkować, jest towarzyski i kontaktowy. Żyją w bardzo ubogim mieszkaniu, bez lodówki, radia i telewizji, do niedawna bez telefonu. To, co najbardziej potrzebne, to żywność, odzież i środki czystości, poza tym wszystko inne. Jeśli ktoś chciałby pomóc Danucie i Marianowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Danuta Babij”

Danusia zmarła 24 grudnia 2015 r

15 komentarzy do “37.Pomóżmy Danucie i Mariankowi – pomoc stała, Lwów – zbiórka zakończona”

 1. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można przekazać do Lwowa paczki z pomocą tj. ubrania, żywność itp.(wiek chłopca). Pozdrawiam

  1. Poproszę o kontakt bezpośredni do rodziny (najlepiej adres) oraz wiek, wzrost, itp dane chłopca.

 2. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi, za pomoc materialną, przekazaną dla pani Danuty i Marianka.

 3. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi za pomoc materialną, przekazaną dla pani Danuty i Marianka. Dziękujemy za wcześniej wysłaną paczkę żywnościową, za wielką życzliwość okazywaną tej rodzinie…

 4. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi, za pomoc materialną, przekazaną na rzecz Danusi i Marianka)

 5. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi za pomoc materialną, przekazaną na rzecz Danusi i Marianka, a także za wielką życzliwość okazywaną tej rodzinie)

 6. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi, za pomoc materialną – świąteczną – przekazaną na rzecz Danusi i Marianka)

 7. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi za pomoc materialną, przekazaną dla Danusi i Marianka, za życzliwość i zrozumienie.

 8. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi za pomoc materialną, przekazaną na potrzeby Danusi i Marianka)

 9. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Pleszczukowi za pomoc materialną, przekazaną dla Danusi i Mariana) Dziękujemy za zrozumienie ich niezwykle trudnej sytuacji

 10. Serdecznie dziękujemy Panu Eugeniuszowi Truchlowi oraz Panu Piotrowi Pleszczukowi, za pomoc materialną, przekazaną dla Danusi i Marianka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *