28.Pomoc dla pogorzelców – Wandy i Bolesława z Bukowiny – Piotrowce [czerniowieckie]-zbiórka zakończona

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla Wandy i Bolesława Gawluków z Bukowiny. W ostatnich dniach małżeństwo wraz z chórem Bratki występowało w Polsce z koncertami kolęd. Podczas występów na Śląsku, dowiedzieli się, że w pożarze spłonął  ich z wielkim trudem stawiany dom. Stracili cały dobytek, a z budynku pozostała ruina. Gawlukowie są nauczycielami, Bolesław jest również jedynym polskim radnym w gminie. To dzięki jego staraniom dzieci mniejszości polskiej mogą uczyć się rodzimego języka w szkole, a nazwy ulic pisane są również po polsku. Jeśli ktoś chciałby pomóc młodym Polakom, prosimy o wpłaty na konto fundacji, z dopiskiem – ,,Gawlukowie”

 

 

 

 


Jeden komentarz do “28.Pomoc dla pogorzelców – Wandy i Bolesława z Bukowiny – Piotrowce [czerniowieckie]-zbiórka zakończona”

  1. Serdecznie dziękujemy Państwu Irenie i Władysławowi Piętal, Pani Marii Przełomiec, Panu Pawłowi Mościckiemu, Pani Ewie Hajda, Pani Joannie Koczorowskiej-Pawlak, Pani Judycie Gładykowskiej-Rzeczyckiej,Pani Zofii Krajewskiej, Pani Zuzannie Jakowczyk, Panu Zbigniewowi Jarząbkowi, Panu Edwardowi Paterkowi, Panu Józefowi Koskowi, Panu Jakubowi Klabisowi, Państwu Barbarze i Andrzejowi Błażejewskim, Panu Pawłowi Matwiejczykowi, Panu Januszowi Kocembie, Panu Marcinowi Paszkiewiczowi, Panu Wojciechowi Cierpiałowi, Państwu Annie i Tomaszowi Gnyp za pomoc materialną przekazaną na rzecz Gawluków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *