47.Uratujmy życie Maksymiliana, Pnikut (lwowskie) – zbiórka zakończona

Maksymilian Marek urodził się w czerwcu 2014 roku. Wraz z rodzicami mieszka w Pnikucie – rejon mościski. Małgorzata i Józef Markowie długo oczekiwali na dziecko. Zaraz po urodzeniu, rodzice zauważyli, że odcień skóry synka jest żółty. Udali się do szpitala we Lwowie, a stamtąd skierowano ich do szpitala w Kijowie. Po starannych badaniach zarówno rodziców jak i dziecka, wykryto u chłopca wrodzoną wadę wątroby, a diagnoza – niedrożność dróg żółciowych. Aby czteromiesięczny Maksymilian mógł żyć dalej, potrzebny jest przeszczep wątroby. Dawcą może być matka dziecka. Instytut Chirurgii i Transplantologii im. Szalimowa w Kijowie, który wcześniej deklarował wykonanie przeszczepu, zarekomendował dalsze leczenie w Polsce – koszt transplantacji w Centrum Zdrowia Dziecka, to ok. 75 tys. euro. Jeśli CZD potwierdzi diagnozę, konieczne będzie jak najszybsze wykonanie transplantacji. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w uratowaniu życia maleńkiego Maksymilianka. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 – z dopiskiem – ,,Maksymilian Marek”

9 XII 16-go grudnia br, Maksymilian rozpocznie badania specjalistyczne w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest to konieczne i niezbędne, by stwierdzić faktyczny stan zdrowia chłopca. Ewentualny przeszczep, również przeprowadzony będzie w Warszawie. Klinika w Kijowie specjalizuje się tylko w transplantacjach u dorosłych, transplantacje u dzieci wykonuje eksperymentalnie. Na dziś – 10 XII – na subkonto Maksymiliana wpłynęło 4092zł. Za wstępne badania i przyjęcie dziecka do szpitala, fundacja musi zapłacić 4144zł. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali pomoc dla Maksymilianka, zbiórkę kontynuujemy.

12 XII serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali pomoc na leczenie Maksymilianka. Już w całości mamy opłacone wstępne badania dziecka w CZD w Warszawie. Rodzicom do tej pory udało się zebrać ok. 300 tys UAH, czyli ok. 67 tys zł, jest to nieco ponad 20% potrzebnej kwoty. O dalszym leczeniu Maksymiliana, więcej będziemy wiedzieć po 16-tym grudnia. Zbiórkę kontynuujemy.

16 XII Maksymilian wraz z rodzicami dziś dotarł do Centrum Zdrowia Dziecka. Jest już na oddziale i jutro przejdzie pierwsze badania)

18 XII Maksymilian przechodzi w CZD serię badań; przeszczep prawdopodobnie nie będzie konieczny, lekarze podjęli decyzję o leczeniu dziecka; chłopiec będzie musiał być pod stałą opieką szpitala w Warszawie.

19 XII Maksymilian przeszedł serię badań w CZD i wraz z rodzicami  jest w drodze do domu) Lekarze zalecili leczenie, które ma uchronić przed przeszczepem wątroby. Następna wizyta kontrolna planowana jest na wiosnę. Już dziś zaczynamy zbierać pieniążki na przyjazd Maksymiliana do Warszawy. O środkach na subkoncie dziecka i o ostatecznych kosztach – badania – poinformujemy w najbliższym czasie.

Koszty badania – 3950zł

W IMIENIU RODZICÓW MAKSYMILIANA, A TAKŻE SWOIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODPOWIEDZIELI NA NASZĄ PROŚBĘ I PRZEKAZALI POMOC MATERIALNĄ NA RZECZ MAKSYMILIANA. DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ, ŻYCZLIWOŚĆ, ZROZUMIENIE, ZA PODAROWANĄ NADZIEJĘ…

czerwiec – już dziś zwracamy się z prośbą o pomoc dla Maksymiliana – pokrycie kosztów konsultacji w listopadzie

Infatrini_Max