46.Uratujmy wzrok Zachariasza, Stanisławów – zbiórka zakończona

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla 3-letniego Zachariasza Witkowskiego ze Stanisławowa. Zachariasz urodził się z obustronną kataraktą. Po rocznym ,,leczeniu,, w Odessie, gdzie rodzice stracili jedynie pieniądze, chłopiec wrócił do domu. Witkowscy nadal szukali pomocy na Ukrainie, jednak bez skutku. W ostatnim czasie dowiedzieli się o Damianku Kordku z Krysowic, który przeszedł operacje oczek w Katowicach. Zabierając najpotrzebniejsze rzeczy, z dnia na dzień – przyjechali do Polski. Dziś, 23-go października, Zachariasz przeszedł najpotrzebniejsze badania w Klinice w Katowicach. Stan zdrowia dziecka jest dramatyczny. Niedrożne, zainfekowane kanaliki łzowe (dno oka zupełnie niewidoczne) oraz mocno zaawansowana zaćma. Dziecko rozróżnia jedynie światło i cień, poza tym nie rozwija się zgodnie ze swym wiekiem. Konieczne są kolejne badania, konsultacja pediatry, a po nich jak najszybsza operacja obu oczek. O kosztach (rodzice nie są w stanie pokryć ich samodzielnie) będziemy informować na bieżąco, a już dziś zwracamy się z prośbą o pomoc w uratowaniu wzroku chłopca. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji:BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem ,,Zachariasz”

Informacje Całkowity koszt badań i konsultacji [m.in. USG gałek ocznych i wymaz z kanalików łzowych] jakie Zachariasz przeszedł w Klinice 23-go października – 250zł. Czekamy na termin wizyty u lekarza pediatry i ewentualną decyzję o hospitalizacji dziecka na oddziale, by przygotować do operacji okulistycznej. 26-go października Zachariasz przeszedł badania w jednym z katowickich szpitali – pod kątem operacji. Wyniki badań są pozytywne i czekamy na termin zabiegu. Całkowity koszt konsultacji i badań z 26-go X – 307 zł

 Serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przekazali środki materialne na subkonto Zachariasza. Dziś, 31-go października, stan na subkoncie  – 6669,10 zł.

Środki na subkoncie Zachariasza – 14-11-2014 – 9419,10 zł. Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom za przekazaną pomoc. Zbiórkę kontynuujemy. Zachariasz po zakończeniu kuracji antybiotykowej – jeśli nie będzie w organizmie stanu zapalnego – zostanie zakwalifikowany na zabieg czyszczenia kanalików łzowych, a potem – na operację.

Zabieg czyszczenia kanalików u Zachariasza, zaplanowany jest na 17-go listopada

17-go listopada Zachariasz przeszedł zabieg czyszczenia kanalików, jednak oczyszczone mogło być tylko jedno oczko, drugie wymaga dalszego leczenia antybiotykowego. Zabieg czyszczenia drugiego oka, planowany jest na 8-grudnia.

Do 30-go listopada na subkonto Zachariasza wpłynęło 11534,10 zł. Z tego opłaciliśmy badania, konsultacje i leczenie : 920 zł, przekazaliśmy rodzicom 700 zł na utrzymanie, opłaciliśmy antybiotyki dla dziecka – 120 zł.

30 XI – środki na subkoncie Zachariasza – 9487,10zł. Fundacja pokryła koszty pobytu Witkowskich w hotelu – 1050 zł oraz pomogła pokryć koszty urzędowe – karta stałego pobytu, by dziecko nie musiało przekraczać granicy. O środkach na subkoncie Zachariasza poinformujemy w najbliższych dniach.

Zachariasz będzie widział ! 10 grudzień – to bardzo szczęśliwy dzień dla Witkowskich) Wczoraj Zacharek przeszedł zabieg oczyszczania kanalików drugiego oczka, a dziś [10 XII] chłopiec miał operację – udaną -pierwszego oka. Jutro, po zmianie opatrunku będziemy znać więcej szczegółów, a w najbliższych dniach poznamy termin drugiej operacji. Poinformujemy też o ostatecznych kosztach. Rodzice i babcia Zacharka serdecznie dziękują Wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na ich niezwykle trudną sytuację i pomogli, przekazując pomoc materialną, rzeczową, którzy wspierali i wspierają swą życzliwością, dobrym słowem, zainteresowaniem. My również dziękujemy Wszystkim, którzy są z nami od października, pomagając uratować wzrok dziecka)

13XII – do dziś na subkonto Zachariasza wpłynęło – 11874,1zł. Z tego fundacja pokryła koszty badań, konsultacji i oczyszczania kanalików – w sumie 1807zł. Zapłaciliśmy za pobyt rodziny w hotelu – 1050zł, a także opłaciliśmy dokumenty, potrzebne do wyrobienia stałej karty pobytu w Polsce dla całej rodziny – 1360zł. Przekazaliśmy także 700zł na utrzymanie. Ostateczna kwota na subkoncie Zachariasza – 6957,1zł – pozwoli ona pokryć koszty operacji jednego oczka. Zbiórkę kontynuujemy.

17 XII – Koszt operacji jednego oczka 4462,95zł. Na subkoncie Zachariasza zostało 2494,15 zł. Zbieramy środki na drugie oczko, operacja prawdopodobnie w styczniu.

07.01 – środki na subkoncie Zachariasza – 4944,15 zł Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom !! 

26.01 – koszt operacji drugiego oczka – 3688,02 zł

13 stycznia odbyła się operacja drugiego oczka Zachariasza. Dziś Zachariasz wyszedł ze szpitala i poznaje świat) Wszystko jest dla niego nowe, ciekawe, a czasami zdumiewające…Widzi na oba oczka) Raz jeszcze dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli uratować wzrok dziecka! Jeszcze nie znamy kosztów drugiej operacji, ale już dziś wiemy, że nie kończymy tej  zbiórki. Zachariasza czeka jeszcze leczenie – rehabilitacja – w związku z tym, że nie rozwijał się zgodnie z wiekiem. Czekają także wizyty kontrolne w Klinice i zdjęcie szwów. 

3 komentarze do “46.Uratujmy wzrok Zachariasza, Stanisławów – zbiórka zakończona”

  1. Serdecznie dziękujemy Panu Wernerowi Sobkowi, Pani Ewie Schmidtke, Panu Jordanowi Matuszkowi, Panu Mariuszowi Kopeciowi, Panu Kazimierzowi Stępieniowi, Państwu Krystynie i Ignacemu Pawlusom, Pani Henryce Wiltas, Panu Markowi Strojnemu, Panu Krzysztofowi Chmielowi, Panu Sławomirowi Grochockiemu, Pani Janinie Zambrzyckiej, Panu Mateuszowi Majewskiemu, Panu Marcinowi Semko, Panu Zdzisławowi Latała, Pani Józefie Schimpel, Panom Michałowi i Wojciechowi Ostrowskim, Panu Hubertowi Krogulcowi, Pani Małgorzacie Tomczak, Państwu Wyrozumskim, Panu Jakubowi Gleniowi, Pani Karolinie Pacholczyk, Panu Januszowi Kocembie, Pani Małgorzacie Pensztal, Panu Wojciechowi Cierpiałowi, Pani Marcie Belotti-Sowie, Panu Markowi Gachowskiemu, Pani Agnieszce Feszter, Panu Tadeuszowi Nowatorskiemu, Pani Barbarze Podolszyńskiej, Panu Michałowi Kwarciakowi, Panu Grzegorzowi Borowskiemu, Pani Annie Pierońskiej, Panu Tomaszowi Bielachowi, Panu Krzysztofowi Cichoniowi, Pani Iwonie Chmiel, Panu Michałowi Czajkowskiemu, Panu Jerzemu Sobieszkoda, Pani Joannie Myśliwiec, Pani Mariannie Kiszce, Pani Aleksandrze Balcerowskiej, Panu Pawłowi Wojda,Pani Alicji Ratusznej, Pani Halinie Kasprzyk, Panu Romanowi Mulszanowskiemu, Panu Henrykowi Gitnerowi, Pani Bernadecie Kaplon, Panu Jerzemu Dudkowi – za pomoc materialną, przekazaną na leczenie Zachariasza

  2. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Pomocy Polakom na Wschodzie oraz Pani Zuzannie Norek za pomoc materialną, przekazaną na rzecz Zachariasza. Środki wpłacone przez Stowarzyszenie – 500zł – przekazaliśmy Witkowskim na utrzymanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *